У Польщі затримали колишнього активіста партії «Зміна» за шпигунство на користь Росії

У Польщі  затримали колишнього активіста партії «Зміна» за шпигунство на користь Росії

У Польщі затримали Януша Н., якого підозрюють у шпигунстві на користь Росії. Його відправили під арешт на три місяці до слідчого ізолятора. Про це повідомили у Національній прокуратурі Польщі.

«Підозрюваний здійснював свою діяльність в Польщі, Європейському Союзі та інших країнах, що було частиною російських пропагандистських і дезинформаційних проєктів, спрямованих на послаблення позиції Республіки Польща в ЄС і на міжнародній арені», – мовиться у заяві прокуратури від 10 червня.

У прокуратурі додали, що чоловік діяв «на замовлення людей, які працюють на російську розвідку, і намагався встановити контакт з польськими та іноземними політиками, в тому числі з тими, хто працює в Європейському парламенті».

Росія поки не прокоментувала арешт.

Підозрюваному загрожує до 10 років позбавлення волі, якщо його визнають винним.

Наразі відомо, що арешт Януша Н. безпосередньо пов’язаний із захопленням на початку травня цього року 43-річного Марека К. Прокурор Мазовєцького відділення Департаменту з питань організованої злочинності та корупції Крайової прокуратури у Варшаві, звинуватив його в «участі в діяльності зовнішньої розвідки проти Республіки Польща». За це Мареку К. загрожує від одного до десяти років в'язниці. Суд заарештував підозрюваного. Агентство внутрішньої безпеки підтвердило, що Марек К. працював на розвідку РФ.

Тепер виявилося, що Марек К. був співробітником затриманого Януша Н.
У ході розслідування прокурор встановив, що підозрюваний діяв на користь Російської Федерації, що посилилося після того, як за підозрою в шпигунстві заарештували його соратника, повідомляє Польське радіо.

Януш Н. на замовлення людей, що працюють на російську розвідку, намагався налагодити контакт із польськими та іноземними політиками, зокрема тими, що працювали в Європейському парламенті. Підозрюваний здійснював свою діяльність у Польщі, Європейському Союзі та інших країнах, що було частиною російських проєктів пропаганди та дезінформації, спрямованих на послаблення позицій Республіки Польща в ЄС та на міжнародній арені, - пояснює прокуратура.

Багато років тому Януш Н. був пов'язаний з партією «Зміна», відомою своєю проросійською діяльністю. Він також був одним із соратників Матеуша Піскорського, якого у 2018 році звинуватили у шпигунстві на користь Росії та Китаю. Піскорський мав отримувати за це щедру винагороду. Чоловік провів три роки під вартою.

У квітні 2018 року Крайова прокуратура оголосила, що обвинувачений (Матеуш Піскорський - ред.), «здійснюючи широкомасштабну діяльність та використовуючи свою соціальну, професійну та політичну позицію, а також контакти між вітчизняними та іноземними політиками та журналістами, впливав на соціальні групи в Польщі та за кордоном (.. .) він пропагував політичні цілі Російської Федерації, намагаючись сформувати громадську думку, провокуючи антиукраїнське ставлення поляків та антипольське ставлення українців. Він, зокрема, ставив за мету поглибити розбіжності між поляками та українцями».

Піскорський заперечує, що діє у будь-якій із закордонних спецслужб, але не приховує своєї сильної симпатії до Росії.