Число дня

Всі дописи

30

30 років тому, 20 вересня 1991 року, помер Зеновій Красівський - український поет, літератор, член Українського національного фронту (УНФ) та Української Гельсінської групи (УГГ), останній Крайовий провідник ОУНР у підрадянській Україні.

 

30

99 рків тому народився Павло Глазовий

У цей день, 99 років тому,  на світ з'явився Павло Глазовий (1922-2004), поет-гуморист і сатирик. Народився в Миколаївської області в сім’ї хлібороба. Вчився у Новомосковській педагогічній школі на Дніпропетровщині. Учасник німецько-радянської війни.

99 рків тому народився Павло Глазовий

Україна у Топ-5: медальний залік Паралімпійських ігор-2020 після першого дня

Перший день змагань на Паралімпійських іграх-2020 у Токіо Україна завершила у Топ-5. Українські параатлети вибороли вісім медалей: одне "золото", п'ять срібних нагород та дві "бронзи".

Україна у Топ-5: медальний залік Паралімпійських ігор-2020 після першого дня

82

82 роки тому, 23 серпня 1939 року, два диктатори — Сталін і Гітлер — уклали пакт про ненапад, відомий як пакт Молотова-Ріббентропа, який відкрив їм шлях до початку Другої світової війни.

82

138

138 років тому - 29 серпня 1883 року - народився Дмитро Донцов - український літературний критик, публіцист, філософ, політичний діяч, один із перших керівників Союзу визволення України, заснованого 4 серпня 1914 року, головний ідеолог українського інтегрального націоналізму.

138

30 000

За сім з половиною років окупації Росії вдалося вижити з Криму близько 30 тисяч кримських татар.

Про це повідомив лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв під час свого виступу на установчому саміті міжнародної "Кримської платформи" з деокупації півострова, що відбувся у Києві.

"Ми, звичайно, вдячні світовій спільноті за ухвалення резолюцій на Генеральній асамблеї ООН та міжнародним організаціям з вимогою припинити окупацію Криму, вдячні за ті санкції, які наклали на країну-агресора. Але цього для звільнення Криму від окупації виявилося недостатньо", - підкреслив він.

Джемілєв наголосив, що ООН виявилася неспроможною і не буде спроможною запобігати і припинити агресію, захоплення чужих територій та міжнародний бандитизм доти, поки агресор буде мати право вето в Раді безпеки – найважливішій структурі ООН.

30 000

28 серпня - День авіації в Україні

В останню суботу серпня в Україні відзначається День авіації – спільне свято військових та цивільних авіаторів та працівників авіаційної промисловості і  транспорту

28 серпня - День авіації в Україні

30 років тому в Москві закінчився триденний Серпневий путч

Цього дня, 1991 року, в Москві закінчився триденний Серпневий путч, що стало поштовхом для остаточного розпаду Радянського Союзу. Тодішній президент СРСР Горбачов оголосив про узгодження тексту і термінів підписання нового Союзного договору тодішніми союзними республіками.

30 років тому в Москві закінчився триденний Серпневий путч