7 років тому у Харкові вперше документально зафіксовано приспівку "Пісня про Путіна". ВІДЕО

У Харкові 30 березня 2014 року на спільному марші з фанами «Шахтаря» уперше виконали приспівку «Путін — хуйло!», яку вигадали  вболівальники футбольного клубу «Металіст» .

Унаслідок російської агресії проти України широко розповсюдилася, отримавши низку обробок і варіацій і стала інтернет-мемом. Вислів набув популярності серед противників політики Володимира Путіна як в Україні, так і за її межами.

Британська газета The Guardian назвала приспівку «всенародним культурним мемом».

«Всенародний культурний мем» отримав величезний резонанс у міжнародній пресі й став широко використовуватися не лише українськими, а й численними закордонними виконавцями, особливо в акціях протесту.

«Пісня про Путіна» згодом поширилась у всіх сферах людського життя.

Серед філологів мем розглядається як сленговий неологізм і обсценізм в українській мові, який має походження з російського мату.

6 квітня на матчі між «Металістом» і «Шахтарем» на «Олімпійському» фанати повторили хіт «Путін — хуйло».

Згодом приспівку швидко підхопили вболівальники інших футбольних клубів, зокрема на Чемпіонаті України з футболу 2013—2014 фанатами київського «Динамо», «Десни», «Карпат», «Ворскли» та інших. Приспівка виявилася популярною на відбіркових матчах Чемпіонату Європи з футболу 2016 року, Ліги чемпіонів УЄФА та Ліги Європи УЄФА. 6 листопада 2014 року приспівку підхопили також вболівальники литовського баскетбольного клубу «Жальгіріс», а 17 березня 2015 року до футбольних і баскетбольних фанів приєдналися грузинські уболівальники регбі. 18 квітня 2015 року приспівку скандували уболівальники боксу на матчі Александр Усик — Андрей Князев у Києві.

 Згідно з даними сайту WikiTrends у 2014 році стаття «Путін — хуйло» посіла сьоме місце в українській Вікіпедії з кількістю переглядів 346 464, «обігнавши» такі статті як Вибори Президента України 2014, Дмитро Ярош, Олег Ляшко, Євромайдан та Правий сектор.

На акції під посольством Росії у Києві Андрій Дещиця, очільник МЗС (лютий 2014– червень 2014) підспівав приспівку. З цього приводу, РФ надіслала Україні ноту протесту.

Популярним у мережі став жарт: "У відповідь Україна надіслала до Росії ноти і текст".

Станом на 2 грудня 2018‎ року статтю про фразу «Путін — хуйло!» у Вікіпедії розміщено 34 мовами.