99 рків тому народився Павло Глазовий

99 рків тому народився Павло Глазовий

У цей день, 99 років тому,  на світ з'явився Павло Глазовий (1922-2004), поет-гуморист і сатирик. Народився в Миколаївської області в сім’ї хлібороба. Вчився у Новомосковській педагогічній школі на Дніпропетровщині. Учасник німецько-радянської війни.

Після війни навчався в Криворізькому педагогічному інституті, де його помітив Остап Вишня. Письменник подбав про те, щоб його перевели навчатися до Києва.

На відміну від вимученого гумору більшості совєтських сатириків, які намагалися писати на злобу дня і висміювати піддані остракізму партією суспільні явища і риси людських характерів, Глазовий у своїх творах жартував легко і по-доброму над недоліками, що притаманні звичайним людям, або ж піднімався до гіркої іронії з приводу загальнолюдських явищ. Звісно, він також писав ідеологічно витримані гуморески, але вони складають меншу частину його доробку, більша ж частина не втрачає актуальності з плином часу.

Гумор Павла Прокоповича — доброзичливий, веселодайний. Його байкам притаманні дотепність і влучність. Чимало байок та мініатюр мають риси народного анекдоту. Гуморески Глазового - життєві, тому і зробили його легендою ще за життя. Притаманні поету любов до рідної землі, до свого народу, вболівання за українську мову, українське мистецтво донесені до людей в гумористичній формі допомогають їм переосмислити своє буття.

Гуморески Павла Глазового та байки