10 Днів незалежності — історичний серіал про становлення України

"Останні сто років шлях України до свободи був звивистим, але ми його здолали і здобули незалежність. Розуміння поворотних моментів на цьому шляху — наш ключ до свободи, адже в умовах російсько-української війни ми мусимо щодня її відстоювати", - йдеться в описі до проєкту "10 Днів незалежності" на Ютубі Центру досліджень визвольного руху.

У проєкті «10 Днів незалежності України» досліджують шлях, який пройшла наша країна, щоб сформуватися як окрема європейська держава.

Десять епізодів — десять ключових для нашої держави історичних подій, які охоплюють період від 1918-го до сьогодення.

Адже 24 серпня 1991 року — не нульовий відлік.  За цією датою стоять десятки років перемог і поразок.

Сьогодні, 24 серпня, виклали першу серію - "Четвертий Універсал 22 січня 1918-го — перша українська незалежність" .

Від початку української революції до проголошення першої незалежності Четвертим Універсалом 22 січня 1918-го минуло менше року. За кілька тижнів після цієї історичної події Київ упав під натиском більшовиків. Незабаром Українська Центральна Рада перестала існувати.  

Попри це проголошення Четвертого Універсалу стало чи не найбільшою перемогою українського визвольного руху і заклало фундамент, без якого був би неможливим акт 24 серпня 1991 року.

Яка справжня цінність Четвертого Універсалу і хто винен у тому, що Україна тоді не втримала свою незалежність — про це ви дізнаєтеся з першого випуску проєкту «10 Днів незалежності України».

Друга серія вже скоро — 31 серпня. У ній розповідатимуть про те, як українці за одну ніч зробили військовий переворот і буквально вирвали Львів з рук Австро-Угорщини та Польщі.

Проєкт реалізовано Центром досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.