Музикант з Душанбе випустив мініальбом, в основі якого – звуки війни на Донбасі

Шохин Курбанов, музикант із Таджикистану зі сценічним ім'ям Sha Gen, записав музичний проєкт "Минуща пісня" ("Ашӯлаи кӯтоҳ"), що розповідає про війну голосами мешканців прифронтових територій. Про це Суспільному повідомили у пресрелізі проєкту.

В основу кожної із чотирьох електронних композицій покладено звуки прифронтових територій, які зібрала правозахисниця Галя Врублевська. Вона вже кілька років їздить у польові місії на схід України та документує воєнні злочини – порушення права ведення війни, внаслідок яких постраждалими є цивільні. Під час цих поїздок правозахисниця також записувала звуки пострілів, чистки автоматів і заряджених кулеметів, співи птахів та голоси місцевих мешканців.

Врублевська вважає, що проблема кожної війни полягає у тому, що про неї розповідається словами політиків та військових, а про переживання мирного населення зазвичай замовчується. Крім того, їх голоси часто заглушені інформаційним потоком, який працює на політичне замовлення. Через це навіть соціально активні громадяни втомлюються від напливу новин про нашу війну.

"Вони намагаються потрохи відпускати цю тему заради емоційного самозбереження. Емпатія має свої межі, і з часом звуки війни навіть для найактивніших громадян починають обмежуватись новинними звітами", – розповідає правозахисниця.

Проєкт "Ашӯлаи кӯтоҳ" або "Минуща пісня" створений спільно із міжнародною правозахисною організацією Truth Hounds, спільно з якою працює Врублевська. Правозахисниця і музикант познайомились в межах платформи Artif (платформа об’єднує правозахисників і митців для створення соціально значущих проєктів).

Усі чотири композиції можна прослухати на YouTube.

"Ситуація із непочутим голосом мирного населення під час війни існує зараз у всіх гарячих точках на пострадянському просторі. Цінність збору аудіоматеріалу полягає в тому, що мешканці прифронтових територій перебувають у постійній небезпеці. Тому встигнути зібрати їхні історії зараз особливо важливо”, – коментує створення проєкту музикант Шохин Курбонов.