«Щедрика» виконали на азербайджанських національних інструментах

Популярну у всьому світі українську композицію "Щедрик" виконали на азербайджанських національних інструментах, повідомляє посольство України в Азербайджані у фейсбуці.

Всесвітньо відомий твір «Щедрик» українського композитора Миколи Леонтовича вже друге століття мандрує світом, несучи українську культуру в нові країни і міста.
Понад 100 років тому мелодія «Щедрика» вперше пролунала на гастролях українського хору в Північній Америці і незабаром отримала надзвичайну популярність як легендарна пісня "Carol of the bells".

Символічно, що рівно через століття український «Щедрик» повернувся в Старий Світ, щоб бути почутим з вершин величних і чарівних Кавказьких гір.

Талановита українська музикантка Polina Dessiatnitchenko спеціально приїхала з Канади в Азербайджан вивчати мистецтво мугаму. А щойно створений українсько-азербайджанський тандем у складі: Поліни Десятніченко, Заслуженого артиста Азербайджану Togrul Asadullayev Toğrul Əsədullayev, Заслуженої артистки Чинари Гейдарової, Вафи Ширалієвої, Шафи Карімової та Азада Алімаммадова дав можливість українському «Щедрику» зазвучати по новому за допомогою стародавніх азербайджанських музичних інструментів.

За традицією український «Щедрик» сповіщає світові про наближення новорічних свят.

Український «Щедрик» та Посольство України в Азербайджанській Республіці щиро вітає братній азербайджанській народ з наступаючим Новим Роком та від щирого серця бажає миру, злагоди і процвітання у новому, 2021 році!