'Слуги'-вбивці мови знову йдуть в атаку!

'Слуги'-вбивці мови знову йдуть в атаку!

Допис з Фейсбук -сторінки громадської організації "Відсіч":

Найближчими днями, до 16 липня – перед другою річницею закону про мову, коли набирають чинності важливі його норми – «слуги народу» планують провести руйнівні законодавчі зміни, які повернуть українську мову у становище часів Януковича. Ці зміни:

  • виводять телебачення з-під дії закону про мову, скасовуючи не лише вимогу щодо української мови фільмів і передач, а й норми щодо української мови реклами та передвиборчої агітації на ТБ,
  • повертають навчання суто російською у школи та університети,
  • звільняють держслужбовців од обов'язку володіти державною мовою,
  • прибирають штрафи за порушення закону про мову у сфері послуг.

Ці злочинні зміни «слуги» хочуть незаконно втулити у бюджетний законопроєкт №5551-2, який ніяк не стосується мови, а стосується ремонту й реставрації об’єктів культурної спадщини.

Очевидно, за таким наполегливим бажанням «слуг» звільнити від української мови насамперед телебачення стоять інтереси президента Зеленського та його шоу-бізнесового й телевізійного оточення, а також інтереси великих олігархічних медіагруп, які відкрито зверталися до депутатів з проханням звільнити їх від виконання закону про мову. Як відомо, кіновиробничі фірми Зеленського в Росії під час війни виробляли російськомовний контент на замовлення Мінкульту РФ, а «95 квартал» ім. Зеленського не так давно продав свої російськомовні серіали «Слуга народу» російському федеральному телеканалу ТНТ, власником якого є Газпром, та «Папік» – російському федеральному телеканалу СТС, теж пов'язаному з Газпромом. Також відомо, що медіагрупа олігарха Коломойського продала свій російськомовний серіал «Звонарь» забороненому в Україні російському федеральному телеканалу «Звєзда», який контролює Міністерство оборони Російської Федерації. (Див. посилання в коментарях).

Готуємося до активного спротиву! Якщо «слуги» таки наважаться просувати ці вбивчі зміни, ми маємо зробити все можливе, щоб кожен убивця мови відповів за свої антиукраїнські дії перед суспільством і назавжди зник з української політики! Стежте за повідомленнями на нашій сторінці та виходьте на протест.