Юрчишин проти Шуфрича: заява в поліцію про розпалювання міжнаціональної ненависті

Юрчишин проти Шуфрича: заява в поліцію про розпалювання міжнаціональної ненависті

Нестор Шуфрич в ефірі російського телеканалу назвав кримських татар нащадками жителів Золотої Орди, які забрали в полон "тисячі наших жінок". Ярослав Юрчишин подав заяву в поліцію про розпалювання міжнаціональної ненависті.

Про це Юрчишин повідомив у Фейсбуці.

"В ефірі телеканалу держави-агресора" Росія 1 "він (Шуфрич. - ред.) почав активно займатися розпалюванням національної ворожнечі, розповідаючи, що раніше кримські татари викрадали наших жінок, а тепер визнаються корінним народом України", - написав Юрчишин.

Він нагадав, що, згідно зі ст. 24 Конституції України, громадяни не можуть мати обмежень або привілеїв за ознакою етнічного походження.

"На мою думку, і я очікую відповідної реакції правоохоронних органів, пан Шуфрич наговорив на публічні заклики, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності корінного народу України кримських татар, що відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України є кримінально караним діянням. Із позбавленням волі на строк до 3 років кримінально караним діянням", - додав Юрчишин.