5 українських стартапів, що підкорюють світ

5 українських стартапів, що підкорюють світ

Протягом останніх декількох років українські стартапи неабияк дивують світ своїми інноваційними рішеннями.

1. Effa — нова альтернатива пластиковим зубним щіткам

Український стартап Effa створив першу зубну щітку, що повністю виготовлена з екологічно чистих матеріалів. Вона повністю підлягає переробці. Крім того, наразі зубні щітки Effa закуповують Netflix, Radisson, Airbnb.

Такі зубні щітки можуть легко замінити пластикові. Саме "тіло" щітки складається з волокон цукрової тростини, а її верхня частина з силіконових щетинок, що замінюють пластикові. До того ж такі зубні щітки можуть використовуватись до 30 днів.

Стартап уже отримав фінансування від естонського інвестиційного фонду. Ці кошти підуть на розробку нових продуктів, продажі та розширення складу команди.

2. Аеропракт — двомісні літаки, що літають скрізь у світі

Юрій Яковлєв є інженером та засновником Аеропракту, компанії з розробки та виготовлення надлегких літаків. Аеропракт почав свою роботу як аматорський клуб з проєктування літаків у 1986 році. Кожного року вони виготовляють у середньому 24 літаки.

Після того, як Україна стала незалежною, Юрій, а також його бізнес-партнер зареєстрували Аеропракт як свій власний бізнес, а першим їхнім інвестором став представник з Об'єднаних Арабських Еміратів, з яким вони вже співпрацюють протягом 20 років.

 Аеропракт виготовив понад 1000 спортивних двомісних літаків, що літають у понад 40 країнах світу.

Компанія виготовляє понад 849 літаків своєї найбільш популярної моделі — "Аеропракт-22". Сьогодні цю модель можна побачити у таких країнах як: США, Сполученому Королівстві, Німеччині, Іспанії, у Республіці Фіджі та навіть Новій Зеландії.

Юрій та його команда інженерів займаються проєктуванням літаків, виготовленням їх частин та складанням на власному заводі у Києві. Юрій також є професійним пілотом, він випробовує літаки та бере участь у європейських та світових змаганнях.

3. Esper Bionics — виробник розумного протезу для рук

Стартап Esper Bionics створюють інтуїтивно керовані біонічні протези, що запам'ятовують людські звички. Такі протези наступного покоління використовують спеціальні сенсори, що збирають і аналізують інформацію про власника такого протезу.

На ринку є багато протезів, однак більшість з них мають обмежений функціонал. Esper Bionics хочуть змінити це, створивши систему, що дозволяє інтегрувати будь-який протез у людське тіло.

Протез відправляє інформацію про користувача у хмарне сховище та оновлює алгоритми, що контролюють руку.

Esper Bionics має лише два прототипи протезів, якими користувались люди, що зазнали ампутації. Однак стартап отримав гроші від венчурного фонду SMRK на виготовлення 20 протезів до кінця року та планує запропонувати їх американським клінікам.

4. Reface — унікальна технологія зі штучним інтелектом, що має функцію зміни обличчя у відео та GIF-ках за лічені секунди

Reface - це додаток, який розробили українці, використавши унікальну технологію штучного інтелекту. Вона надає можливість змінювати обличчя у GIF-ках, зображеннях та відео. Про історію цієї кампанії вже багато разів розповідали різноманітні світові видання, такі як: Forbes, the Sun, та the Verge. Навіть Ілон Маск зробив твіт, використавши фото, зроблене у цьому застосунку.

Торік Reface було обрано одним з найкращих застосунків 2020 року для розваг у Google Play. Цей застосунок завантажили понад 50 мільйонів разів.

Він став навіть більш популярним за кількістю завантажень, ніж TikTok, Netflix та Disney.

За словами Дмитра Швеця, головного виконавчого директора RefaceAl, COVID-19 порушив ряд проблем у нашому сьогоднішньому житті, такі як: нестача ефективної комунікації, людської теплоти. Застосунок Reface приніс людям радість та допоміг збагатити особистісні зв'язки мільйонам людей під час складних часів.

Крім того, багато бізнесів стикнулися з введенням онлайн-формату у життя. І тут застосунок став цією унікальною платформою, яка допомогла людям адаптуватися та зберегти свою продукцію на ринку.

5. UGEARS чи українське LEGO

UGEARS — це український стартап, який виробляє унікальні самохідні дерев'яні механічні коробки-головоломки та іграшки для розвитку, що дарують радість та перетворились у хобі для людей з 85 країн світу на 5 континентах. Команда стартапу складається з понад 250 професіоналів: інженерів, дизайнерів та майстрів, які втілюють мрію у життя. Лідерами з продажу їхньої продукції стали  США, Китай, Росія та Англія.

Цей стартап має дилерів та дистриб'юторів в різних закордонних країнах, а їхню продукцію можна придбати як в інтернеті, так і в магазині. Так ви можете бачити продукцію UGEARS на Amazon, Rozetka, OLX тощо.

На деяких ринках збуту UGEARS конкурує та вчиться у LEGO, оскільки стартап стає все більш популярним.

До того ж він підписав договір про партнерство з Disney.

Перетворення яскравої ідеї у хороший продукт є навичкою, яку засвоїли українці протягом останніх кількох років. Також сьогодні є набагато більше українських високотехнологічних компаній, що змінюють на краще розвиток різних галузей у всьому світі.

Джерело

https://ukraineworld.org/