Британець створює свою соціальну мережу на противагу існуючим

Британець створює свою соціальну мережу на противагу існуючим

Один із засновників Bebo планує перезапустити свою мережу з акцентом на взаємодії між користувачами, а не інформаційними потоками, як у Facebook або Twitter.

Майкл Бірч говорить, що його мета - надати людям щось свіже, не пов’язане з дезінформацією на інших платформах. В інтерв’ю він наголосив, що програмує все сам. І хоча він має великі надії, все ж чудово розуміє, з якими труднощами йому доведеться зіштовхнутися. 

Bebo - “blog early, blog often” - колись була найпопулярнішою мережею в Британії, а також популярною в Ірландії, Австралії і Новій Зеландії. На піку популярності мережа мала 40 млн користувачів. 

У 2008 Бірч продав мережу за 850 млн доларів. Пізніше він викупив права назад і намагався зробити з Bebo стрімінгову спортивну платформу, але потім знову продав Amazon. Однак Бірч і його дружина Ксочі вкотре отримали права на мережу. І за час карантину Бірч добре вирахував, яку нішу на ринку він може зайняти. 

Ми називаємо це живим нетворкінгом. Коли ти у Bebo, то бачиш, хто з твоїх друзів онлайн. Ти можеш взаємодіяти з ними в реальному часі, прокоментувати фото, вони одразу зайдуть на нього, і у вас може утворитись діалог під ним. Наразі це експеримент, але ми вважаємо що це цікавий спосіб соціальної взаємодії”.

Навіть до того, як Бірч оголосив про свій намір відновити сервіс, вебадреса сервісу приваблювала одного відвідувача кожні три секунди, хоча сервіс був відключений. Бірч сподівається, що ностальгія й авантюризм повернуть достатньо користувачів у Bebo, щоб дозволити залучати нових людей. 

Однак не всі розділяють оптимізм Бірча.

Однозначно це сміливо, запускати нову соціальну мережу в час, коли світових гігантів звинувачують у брехні й дезінформації. І я сподіваюсь, що Bebo піклуватиметься про своїх користувачів і їхні дані, - наголошує Кейт Беван, редактор у “Which?”. - Але в цій ідеї є щось по-дитячому надихаюче.

Наразі Бірч не ділиться зображеннями нового Bebo, на сторінці сервісу висить оголошення “скоро буде”. Також там написано, що користувачі не матимуть доступу до старих акаунтів і що Дональд Трамп буде забанений миттєво. 

Однак розробник говорить, що витрачає по 100 годин на тиждень для кодування сервісу і що до кінця місяця почнеться обмежене тестування продукту. 

В інтерв’ю BBC Бірч розповів, як він бачить майбутнє своєї платформи. 

Як Bebo виділятиметься на фоні інших?

Зараз хороший момент, щоб запустити нову соціальну мережу. Коронавірус накоїв багато лиха, але він також дозволив людям побачити нові речі і поглянути на старі під новим кутом. Люди жадають взаємодії.

Зараз соціальні мережі переживають хвилю критики. Численні скандали через порушення приватності та розпалювання ненависті, а також цензуру. Чи готові ви з цим розібратись?

Чи хочу я? Ні. Чи мушу я? Так. 

Ще коли ми створювали Bebo, 95% часу я проводив у розмовах з журналістами про приватність і буллінг. Але найбільш шкідливим було розповсюдження дезінформації. Наш сервіс не фокусується на поширенні новин, але колись нам доведеться серйозно дослідити цей небезпечний шлях. Наразі нехай Bebo стане для людей місцем без потоку новин. 

Чи вважаєте ви, що соціальні мережі наробили більше лиха, ніж добра?

Я думаю, що скоріше за все так. 

Компанії зараз опинилися в складному становищі. Чи могли вони краще контролювати, що відбувається на їхніх платформах? Напевно, так. Чи це легко, і чи відповідальність лежить на них? Навряд. Багато речей, за які зараз мережі критикують, не можна було уявити на початку. 

Матеріал: BBC "Bebo chief reveals plan to take on Facebook and Twitter " Автор: Лео Келіон