Хто трясе бізнес в Україні?

Хто трясе бізнес в Україні?

Сайт wpolityce.pl повідомляє про спроби Ігоря Коломойського знищити потужну інвестицію канадських інвесторів, яка сприяла б українському навколишньому середовищу та закріпила принципи вільноринкової гри в енергетичному секторі України.

Чиста інвестиція

Як пише  сайт wpolityce.pl, з 2017 року фірма сонячних панелей TIU Canada інвестувала 65 мільйонів доларів в будівництво в Україні чотирьох сонячних електростанцій, серед них в проект неподалік міста Нікополь, яка складається із 33 тисячі сонячних панелей.

Повне виробництво компанією TIU Canadа струму в Україні досягнуло 54 меґават, з цього - 10,5 меґават в Нікополю. TIU Canadа, якою управляє Майкл Юркович, родом із відомої сім’ї, що інвестує в енергетику, стала першим канадським інвестором після підписання у 2017 році канадсько-українського договору про вільну торгівлю. Сайт wpolityce.pl однозначно вказує, де заклали пастку на TIU Canadа: «Землю під інвестицію довгостроково орендувало місто Нікополь, однак вже власником станції передачі енергії є  ВАТ «Нікопольський завод феросплавів», який, як й ряд інших фірм в Нікополю, а саме завод напоїв, місцеве телебачення, футбольна та хокейна команда належать Ігорю Коломойському – одному з найбагатших українських оліґархів».

Сумнівні пропозиції

TIU Canadа повідомила, що у грудні 2019 року канадська фірма отримала від директора  ВАТ «Нікопольського заводу феросплавів» листа з повідомленням, що лінія передачі енергії буде відключена на ремонт. TIU Canadа заявило, що жоден ремонт не потрібний. Однак, з цього часу, сонячна електростанція лишається відрізана від мережі й позбавлена можливості продавати струм. За підрахунками компанії, до кінця лютого 2021, з цього приводу фірма зазнала збитків на суму 2,3 мільйона доларів.

Сайт wpolityce.pl посилається на думку екс-посла Канади в Україні Романа Ващука. Такі експерти, як канадський екс-посол Роман Ващук визнають, що відріз TIU Canadа від можливості продавати струм становить лише першу частину плану Коломойського. Опісля відбудеться пред’явлення пропозиції закупівлі збанкрутілої електростанції сонячних панелей за «чесну ціну».

Як вказує сайт wpolityce.pl, президент TIU Canadа Майкель Юркович, попри ряд проблем з корупційною системою судочинства, не складає зброї. Юркович заявив, що його фірма вимагатиме негайного підключення до мережі та компенсацію збитків, що перевищуватимуть річні прибутки. Він додав, що TIU Canadа вирішило інвестувати в Україні, оскільки визнало її вагомим європейським ринком в ході процесу відкриття на світ.

«Натомість бачимо групу оліґархів, яких підтримують росіяни, які хочуть позбавити державу його багатства, підриваючи економічний потенціал України задля своєї особистої вигоди», - заявив Юркович.

«Люди в Україні втомилися від цього, як й ті з-посеред нас бізнесменів, що сумлінно інвестували в майбутнє цієї країн, а зіткнулися із свавільними діями та корумпованими установами», - цитує президента компанії TIU Canadа Майкеля Юрковича польський сайт wpolityce.pl.

Джерело: wpolityce.pl Kto trzęsie biznesem na Ukrainie? Kanadyjski inwestor kontra lokalny oligarcha. "Skorzystali z zaproszenia do inwestowania. Dziś pewnie żałują"