Законопроект Кабміну: Податок на "тіньові" видатки

Законопроект Кабміну: Податок на "тіньові" видатки

Кабінет міністрів готує внесення у Верховну Раду законопроекту про непрямі методи податкового контролю. Він зобов'язуватиме громадян платити податок на витрати, які вони не можуть пояснити, повідомив у фейсбуці глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетьманцев.

Ініціатива надасть Державній податковій службі можливості запитати платника про походження грошей на купівлю цінних активів. Громадянинові доведеться заплатити податок на ці витрати, якщо він не може їх пояснити. Його не платитимуть платники податків, які не мають тіньових доходів або скористались податковою амністією, підкреслив Гетманцев.

"Це про те, коли податкова зможе запитати про походження грошей на придбання цінного активу. І якщо людина не зможе відповісти або показати декларацію про амністію - вона буде вимушена доплатити податок витрат, які не може пояснити. Ніхто не збирається вводити ніякого нового податку ні на які покупки. Доплачувати треба буде лише за витрати, походження яких платник не зможе підтвердити ", - заявив Гетьманцев.

Він додав, що це може стосуваися і купівлі автомобіля або нерухомості.

Цей законопроект незабаром розгляне Верховна Рада, відмітив Гетманцев. Він додав, що банки також посилять увагу до безготівкових розрахунків і засобів, які клієнт кладе у банк.

Суть податкової амністії капіталів - в наданні платникам податків права сплатити суми податків, в яких збігли встановлені податковим законодавством терміни платежів. Амністія капіталів була одним з пріоритетів податкової політики, задекларованої командою Зеленского після його обрання президентом. Її проводитимуть з вересня 2021-го по вересень 2022-го. Амністія повинна вивести з тіні активи біля $20 млрд, спрогнозував глава фінансово-податкового комітету Ради Данило Гетьманцев.

 

Джерело