Культура

Всі дописи

Найвідоміші легенди Личаківського цвинтаря у Львові

Личаківський цвинтар – найстаріший у Європі, тут на 40 га розміщено більш ніж 300 тисяч поховань. Він має статус історико-культурного музею-заповідника, адже тут знайшли останній притулок багато визначних особистостей, а серед надгробків багато скульптур, пам’ятників та композицій роботи відомих скульпторів та архітекторів.

Найвідоміші легенди Личаківського цвинтаря у Львові

Василь Стефаник – Майстер соціально-психологічної новели

Василь Стефаник – талановитий український письменник-реаліст, може, неперевершений до цього майстер стислої соціально-психологічної новели. Його творчість припадає на кінець ХІХ та першу третину ХХ століття.

Василь Стефаник –  Майстер соціально-психологічної новели

День китайської мови

Дні мов в Організації Об'єднаних Націй (ООН) мають на меті підкреслити багатомовність та культурне різноманіття, а також сприяти рівноправному використанню всіх шести офіційних мов в ООН. За ініціативою, кожній з них присвячено один день.

День китайської мови

Проєкт "30 знакових книжок нашої Незалежності"

Український інститут книги запускає святковий проєкт "30 знакових книжок нашої Незалежності". Кожен українець зможе обрати знакові книги в трьох декадах зі списку, який складуть експерти.

Проєкт "30 знакових книжок нашої Незалежності"

Музей модернізму у Львові

У Львові в приміщеннях колишнього музею Книги біля Палацу Потоцьких відкрито відділ "Музей модернізму" Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького.

Експозиція музею розташована у 7-ми виставкових залах, у яких розгорнуто ретроспективу  львівського модерного мистецтва. Для огляду представлено  183 роботи, 70 % з яких  відвідувачі побачать уперше.

У Музеї модернізму відкрито 7 виставкових залів, зокрема:


Зал авангарду  і високого модернізму
Експозицію розпочинає  зал історичного авангарду та високого модернізму: мистецтво 1914-1939 років. Представники цього періоду радикально протистояли  відтворенню реальної дійсності у мистецтві. Тут представлені роботи Святослава Гординського, Леопольда Левицького, Павла Ковжуна, Бруно Шульца, Романа Сельського та інших.

Зал пізнього модернізму або герметичного мистецтва
Розділ експозиції візуалізує екзистенційну чутливість повоєнного суспільства та стан соціального відчуження львівських інтелектуалів у добу тоталітарного пресингу 1939-1953-х років. Найяскравіший представник Карло Звіринський.

Зал Євгена Лисика
Зал розкриває феномен унікального  модерного сценографа  та митця - екзистенціаліста  Євгена Лисика. Тут презентовано унікальні ескізи його  сценічних рішень  та авторську великоформатну графіку 1960-1980 років.

Зал інтелектуального бунту
Четвертий зал музею присвячений постіндустріальному бунту львівських нонконформістів. Тут презентовано серії авторських робіт  Любомира Медвідя, Івана Остафійчука, Романа Жука.

Зал неоавангарду
У цьому залі представили масштабне явище  львівського неоавангарду – мистецтво  1962-1975- х років. Серед представлених митців: Теодозія Бриж, Володимир Патик та Богдан Сорока.

Зал  мистецтва космополітів  та постструктуралізму
Поціновувачі мистецтва зможуть тут побачити твори, які належать до пост структуралізму: органічну та пост живописну абстракції, мінімалізм та форми гітерструктуралізму. Представлені роботи Антоніни Денисюк, Петра Старуха та інших.

Зал на межі постмодернізму
В останньому залі представлено перехідну добу між львівським модернізмом та постмодернізмом. Митці розкривають явище антисоціального відчуження Презентуються роботи Миколи Кумановського, Романа Жука та інших.

Завідувач Музею модернізму у Львові - мистецтвознавець Богдан Мисюга.

Музей модернізму у Львові

Ліна Костенко – геніальна українка, яка стала символом нації

Завтра, 19 березня, одній із найвідоміших українок сучасності виповнюється 91 рік. Ліну Костенко вважають залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами. Усе своє життя письменниця не боялася влади та відкрито говорила всю правду про неї.

Ліна Костенко – геніальна українка, яка стала символом нації

Адальберт Ерделі: Я належу свойому народові, моє мистецтво належить світові

130 років тому у цей світ прийшов Адальберт Ерделі  - український живописець, педагог і культурний діяч, один з основоположників Закарпатської школи образотворчого мистецтва.

Адальберт Ерделі: Я належу свойому народові, моє мистецтво належить світові

Трейлер українського документального фільму "Байконур. Вторгнення"

Перший повнометражний документальний фільм українського автора та режисера Ангела Ангелова «Байконур. Вторгнення» матиме міжнародну прем’єру на майбутньому Artdocfest у Ризі, який триватиме з 28 квітня по 3 травня. Cineuropa пропонує ексклюзивний трейлер фільму.

Трейлер українського документального фільму "Байконур. Вторгнення"

Фільм "Позивний Італієць" та книга "Віталій Марків"

Документальний фільм "Позивний Італієць" та книгу "Віталій Марків" презентовано за участі нацгвардійця та авторів фільму і книги в Харківській національній академії Національної гвардії України.

Фільм "Позивний Італієць" та книга "Віталій Марків"