“Дельта” є одним із найбільш заразних вірусів

“Дельта” є одним із найбільш заразних вірусів

Штам коронавірусу «дельта» такий ж заразний як вітряна віспа, - йдеться у звіті американських науковців з Центру контролю та запобіганню хворобам США (CDC). Звіт публікує видання «Rzeczpospolita», повідомляє Українська Служба Польського радіо.

Як доводять автори звіту, зараження вакцинованих осіб трапляються рідко, але коли навіть з’являються, то защеплені теж можуть переносити вірус. Кожна заражена особа інфікує «дельтою» в середньому 8-9 осіб, для порівняння — перший штам коронавірусу «альфа» був менш заразний, інфікована людина заражала в середньому дві особи.

«Це все дуже серйозно, “дельта” є одним із найбільш заразних вірусів, які нам відомі. Він розповсюджується на рівні вітряної оспи, - говорить польському виданню директор CDC доктор Рошель Валенскі. - “Дельта” є більш заразною, ніж вірус Ебола, сезонний грип та натуральна віспа».

У звіті можна прочитати, що «вакцини у понад 90% захищають від важкого перебігу COVID-19, але можуть біти менш ефективними у запобіганню трансмісії інфекції». Як сказала співрозмовниця газети, вакциновані переносять таку ж кількість вірусів, як невакциновані.
Американські спеціалісти наголошують, що «дельта» може спричинити важкий перебіг хвороби, ніж попередні штами, у своїх висновках вони посилаються на приклади Канади та Шотландії, де заражені цим штамом частіше потрапляли до лікарні, а також Сінгапуру, де хворі пацієнти частіше вимагали підключення до апаратів ШВЛ. Тому, як наголошують американські спеціалісти люди зі слабкою іммунологічною системою повинні носити маски навіть у місцях, де немає високої трансмісії вірусу.

CDC опрацювало свій звіт на підставі багатьох досліджень, в тому числі —аналізі епідемії в місті Провінстаун у штаті Масачусетс, яка вибухнула після святкування Дня Незалежності 4 липня. До минулого четверга там підтверджено 882 зараження, при популяції містечка 3 тисяч. Провакцинованих у місті є 74% мешканців.