З початку серпня в Україні кількість випадків "Дельти" зросла у понад 3,5 раза — МОЗ

З початку серпня в Україні кількість випадків "Дельти" зросла у понад 3,5 раза — МОЗ

Станом на 20 серпня в Україні офіційно зареєстрували 520 випадків коронавірусу штаму "Дельта", що у понад 3,5 раза більше, ніж на початку місяця.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін — передає пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

"Кількість випадків інфікування штамом коронавірусу "Дельта" в Україні поступово зростає: ще 5 серпня було підтверджено 147 випадків, а вже 20 серпня — 520. Проте така тенденція не має заскочити Україну зненацька", — наводить слова заступника міністра МОЗ.

За його словами, упродовж літа система охорони здоров’я на всіх рівнях: від представників МОЗу до керівників лікувальних закладів спільно з міжнародними та національними партнерами — готувалися до можливих викликів нової хвилі коронавірусу.

Як зазначили у міністерстві, на сьогодні в Україні визначили й підготували 256 лікарень, що надають спеціалізовану допомогу при COVID-19. Вони розподілені на заклади різних хвиль реагування. Потужність налічує майже 39 тисяч ліжкомісць, із них 96% забезпечені киснем. Крім того, в областях закупили та отримали 14 790 кисневих концентраторів, 161 комп’ютерний томограф та 148 рентген-апаратів.

Також у МОЗ додали, що лабораторна мережа оснащена всіма витратними матеріалами для виявлення коронавірусу: "По всій країні сформований запас тестів на понад 2 млн досліджень та 2,3 млн експрес-тестів на визначення антигену. У вересні очікується постачання реагентів для проведення 4 мільйонів ПЛР досліджень та 2,8 млн швидких тестів на визначення антигену. Була також оновлена система відстеження контактних осіб, завдяки чому вона стала набагато оперативнішою".

Водночас у четвертому кварталі 2021 року МОЗ планує запустити секвенування лабораторних зразків у власній референс-лабораторії ДУ "Центр громадського здоров’я МОЗ України". Діагностувати "Дельта"-штам методом ПЛР зможуть на рівні областей та на національному рівні.

"Зараз система охорони здоров’я готова реагувати на виклик нової хвилі COVID-19, спричиненої "Дельта" штамом коронавірусу", — підкреслив Кузін.

Він закликав дотримуватися "звичайних профілактичних заходів", а саме носіння масок, миття рук, використання антисептиків, дотримання фізичної дистанції. Чиновник запевнив, що це зможе захистити людей від інфікування COVID-19, а вакцинація — убезпечить від важкого перебігу хвороби, госпіталізації чи смерті від COVID-19.