Axios: Байден скасує санкції проти компанії, відповідальної за "Північний потік-2"

Axios: Байден скасує санкції проти компанії, відповідальної за "Північний потік-2"

Адміністрація Байдена скасує санкції проти корпоративного суб'єкта та генерального директора, який контролює будівництво російського трубопроводу "Північний потік-2" до Німеччини, пише портал Axios.

Чому це важливо? Рішення вказує на те, що адміністрація Байдена не бажає скомпрометувати свої відносини з Німеччиною через цей трубопровід, і це підкреслює труднощі, з якими стикається президент Байден, поєднуючи дії з риторикою щодо жорсткішого підходу до Росії.

Джерела: Державний департамент невідкладно надішле свій обов’язковий 90-денний звіт до Конгресу із переліком суб’єктів, які беруть участь у "Північному потоці-2", що заслуговують на санкції. Джерела, знайомі з підготовкою звіту, повідомляють порталу Axios, що Держдеп планує закликати до санкцій проти декількох російських кораблів.

Державний департамент також визнає, що корпоративний суб'єкт, який відповідає за проект ("Північний потік-2"), та його генеральний директор (Путін Кроні та колишній співробітник спецслужби Східної Німеччини Маттіас Варніг) беруть участь у санкційних заходах.

Однак Державний департамент відмовиться від застосування цих санкцій, посилаючись на національні інтереси США.

Цей запланований крок суперечить заяві держсекретаря Ентоні Блінкена, зробленій під час його слухань щодо підтвердження: "Я твердо налаштований зробити все можливе, щоб запобігти цьому завершенню" Північного потоку-2 ".

Між рядками: Цей запланований крок також створює химерну ситуацію, в якій адміністрація Байдена буде санкціонувати кораблі, які беруть участь у будівництві "Північного потоку-2", але відмовляється санкціонувати фактичну компанію, яка відповідає за проект.

Джерела, близькі до ситуації, говорять, що найвищі чиновники Байдена визначили, що єдиним способом потенційно зупинити проект - який виконаний на 95% - є санкція на німецьких кінцевих споживачів газу.

І адміністрація Байдена не бажає розривати відносини з Німеччиною через "Північний потік-2".

Загальна картина: Як раніше повідомляв Axios, завершення "Північного потоку-2" стало би величезною геополітичною перемогою для Путіна і дало б йому істотні нові важелі в Європі.

Наразі російський газ повинен проходити через Україну на шляху до Європи. Обхід України прямим трубопроводом до Німеччини - це можливість для Росії досягти своєї мети - ізолювати свою колишню державу-клієнта, яка зараз є демократією, від Західної Європи.

Росія має багаторічний досвід скорочення критичних поставок своїм сусідам під час суперечок, включаючи відключення газу для України.
Трубопровід може бути закінчений до літа без серйозних втручань для його зупинки.

Представник Державного департаменту заявив Axios, що адміністрація Байдена чітко дала зрозуміти, що компанії, які беруть участь у "Північному потоці-2", можуть зазнати санкцій і "продовжуватимуть підкреслювати сильну двосторонню опозицію США проти цього російського проекту зловживання".

"Адміністрація Байдена чітко усвідомлювала, що трубопровід" Північний потік-2 "- це російський геополітичний проект, який загрожує європейській енергетичній безпеці, а також Україні та союзникам та партнерам НАТО на східному фланзі", - заявив речник.

Прес-секретар Державного департаменту не підтверджує відмову або будь-які подробиці щодо неминучої доповіді.

Джерела адміністрації стверджують, що будь-які відмови від санкцій можуть бути скасовані в будь-який час.

Вони також аргументують акт санкції, а потім відмова від суб'єкта господарювання встановлює над ним важелі впливу, враховуючи, що компанія знатиме, що в будь-який момент США можуть відновити санкцію.

Вони також додають, що метою адміністрації Байдена залишається переконатися, що трубопровід не використовується.


Джерело  Biden to waive sanctions on company in charge of Nord Stream 2