Чи «Північний потік-2» прискорить будівництво Baltic Pipe?

Чи «Північний потік-2» прискорить будівництво Baltic Pipe?

Завершення проєкту «Північний потік-2» хвилює поляків.  Загрозу для енергетичної безпеки Східної Європи, головним чином для України і  Білорусі, а також для Польщі, розглядає видання Gazeta Polska Codziennie

Завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2» може мати реальний вплив на енергетичну безпеку Польщі. Однак заступник міністра держактивів Збіґнев Ґриґляс зазначив, що завдяки діям уряду ризик стає дедалі меншим. «Наша безпека з року на рік зростає, і насправді рішення про закінчення  "Північного потоку-2" впливатиме на нас все менше і менше», - сказав він.

Адміністрація США планує зняти санкції проти компанії, яка стоїть за російським газопроводом «Північний потік-2» до Європи – «Nord Stream AG» - та її боса Маттіаса Варніґа. І компанія і сам Варніґ будуть включені до останнього звіту про санкції, який уряд США найближчим часом надасть Конгресу. За інформацією з німецько-американських переговорних кіл, їм, однак, було присуджено т.зв. звільнення і тому дії проти них пригальмовано до подання наступного рапорту через три місяці.

Завершення газогону «Північний потік-2» може становити реальну загрозу для енергетичної безпеки Східної Європи, головним чином для України і  Білорусі, а також для Польщі. «З точки зору польських інтересів, це невигідне рішення. Попередня американська адміністрація мала досить послідовну позицію щодо цього питання. А зараз ми побачимо певні зміни», - заявив заступник міністра державних активів Збіґнев Ґриґляс.

Політик зробив висновок, що навіть якщо газопровід буде завершено і Росія почне шантажувати країну у сфері енергетики, то інтереси Польщі забезпечені. «В результаті дій уряду, Польща набагато краще підготовлена ​​до цієї кризової ситуації. У нас є термінал у Свіноусті, який може отримувати все більшу кількість газу. Цей термінал розбудовується. Крім цього, будується газопровід «Baltic Pipe», який зв’яже нас із політично безпечними родовищами в Норвегії. Наша безпека з кожним роком зростає, і насправді рішення про завершення газогону «Північний потік-2» впливатиме на нас все менше і менше», - зазначив він.

Про необхідність зупинити будівництво суперечливого трубопроводу каже  також депутат від Громадянської коаліції Павел Коваль. «В інтересах Польщі припинення будівництва «Північний потік-2» і такі можливості все ще існують. Санкції США діють. Вже сьогодні повинна розпочатися дипломатична ініціатива щодо США задля запровадження цих санкцій», - заявив опозиційний політик.

Експерт у справах енергетики, журналіст Якуб Вєх, зазначив, що завершення проєкту «Північний потік-2» може вдарити по польських планах побудови атомної електростанції. «З точки зору Польщі, ситуація настільки нецікава, що завершений «Північний потік-2» значно посилить, і так досить сильні, амбіції Німеччини щодо поширення «Energiewende» (енергетична трансформація) на весь Європейський Союз. Тому ми можемо сподіватися, наприклад, на ще сильніший тиск щодо відмови від атомної, яку ми хочемо побудувати», - написав він у ФБ.

Джерело Gazeta Polska Codziennie NS2 przyspieszy budowę Baltic Pipe?