Dziennik Gazeta Prawna: «Київ розчарований політикою Байдена»

 Dziennik Gazeta Prawna: «Київ розчарований політикою Байдена»

Видання «Dziennik Gazeta Prawna» пише про розчарування України відмовою США від нових санкцій проти газопроводу Nord Stream 2

Німці запевняли, що Москва пообіцяла їм, що після введення в експлуатацію газопроводу Nord Stream 2 не буде обмежувати транзиту газу через Україну. Росіяни наголошують – про ніякі гарантії не може бути мови. Як читаємо у газеті виданні «Dziennik Gazeta Prawna», українська влада не приховує розчарування американським рішенням про відмову від призначення нових санкцій проти російсько-німецького газопроводу Nord Stream 2. Газета наводить заяву президента Володимира Зеленського, що про рішення президента США Джо Байдена він дізнався із засобів масової інформації, а щоб отримати пояснення цього рішення, мусив дочекатися трансляції пресбрифінгу представників Білого дому. Україна сприймає NS2 як загрозу власному суверенітету.

Травневе рішення Байдена викликало контроверсії також у самих США. Минулого тижня Київ відвідала двопартійна делегація сенаторів, які в розмовах з найважливішими політиками в Україні запевняли, що підтримують зміни в країні, а також заявили про свій спротив стосовно NS2. Газета цитує заяву президента Володимира Зеленського, який звернув увагу, що це – «зброя в руках Російської Федерації»; як додав, не зовсім зрозуміло та неочікувано, що ракети до цієї зброї мала б постачати така країна як США.

Представники Білого дому переконують, що газопровід і так майже готовий, і наголошують на значенні добрих відносин з Німеччиною. «Скільки українських життів коштують американсько-німецькі відносини?» – драматично питав президент України, і додав, що Байден дав йому зрозуміти, що американці готові на подальші спроби блокування газової інвестиції, яка дозволить росіянам постачати газ до Німеччину в обхід України. Потужність NS2 становитиме 110 мільярдів кубічних метрів газу на рік, а через Україну – яка заробила на транзиті 2 мільярди доларів – 2020 року транспортували 56 мільярдів кубометрів.

Джерело Dziennik Gazeta Prawna Kijów rozczarowany polityką Bidena