«GPC»: Німецька слабкість до Росії та антипатія до США

«GPC»: Німецька слабкість до Росії та антипатія до США

За словами польського публіциста Цезари Ґмиза, у Німеччині вважають, що їхнє процвітання залежить від економічної, а іноді теж політичної співпраці з Росією.

Сполучені Штати є більшою загрозою для демократії Німеччини, ніж Китай і Росія, випливає із опитування, проведеного інститутом дослідження ринку Latana. Таку думку висловило 36 відсотків анкетованих німців. «У Німеччині є переконання, що від економічної співпраці, а іноді також політичної з Росією залежить процвітання Німеччини», - говорить у коментарі виданню «Gazeta Polska Codziennie» кореспондент телеканалу TVP у Німеччині Цезари Ґмиз.

Згідно із цим опитуванням, 36 опитаних німців ствердило, що саме США найбільше загрожують німецькій демократії. Щодо Китаю таку думку висловило 33 відсотки опитаних, а у контексті Росії – тільки 29 відсотків респондентів.

На думку Цезари Ґмиза, таке негативне ставлення до США випливає, зокрема, із цькування у ЗМІ та соціальних мережах Сполучених Штатів і попереднього президента Дональда Трампа. «Майже не було місяця, аби якийсь із відомих німецьких тижневиків на своїй обкладинці не опублікував карикатуру на Дональда Трампа, інформуючи, що президент США є великою загрозою для світової безпеки», - говорить польському виданню Ґмиз.

Із опублікованого дослідження інституту Latana теж випливає, що аж 51 відсоток німців вважає, що США здійснюють негативний вплив на стан демократії по всьому світу. Тільки 32 відсотки вказало, що вплив політики США на демократію позитивний.

Як каже Лідія Ґібадло з Польського інституту міжнародних справ, таке погане сприйняття Сполучених Штатів німецьким суспільством випливає теж з факту, що від цієї країни вимагають більше.

«Росія та Китай призвичаїли німецьку громадську думку до порушень як міжнародного права, так і прав людини. У свою чергу, від США все ще вимагають більше, як від лідера вільного світу. А тому частина рішень Трампа, що не відповідають такій позиції, сприйняли як нищівні для демократії», - зауважує експертка.

Автори звіту Індексу сприйняття демократії (DPI) побачили також так званий ефект Байдена,який показав, що відносини та сприйняття Сполучених Штатів в очах німців поліпшилося на приблизно 20 відсотків. Ґібадло пояснює це тим, що німці пов’язують з Байденом набагато більші надії на поліпшення трансатлантичних відносин.

Натомість низьке сприйняття загрози з боку Росії польський журналіст Цезари Ґмиз пояснює тим, що в Німеччині є переконання, що від економічної співпраці, а іноді навіть політичної з Росією, залежить процвітання Німеччини. «Те, що цього неодноразово не сталося, зокрема, під час обох світових воєн, не перешкоджає німцям культивувати це переконання і показувати крайнє лицемірство», - наголошує Ґмиз. Варто при цьому зауважити, що Росія має набагато менший економічний потенціал, ніж, наприклад, Польща. «Наша країна є п’ятим торгівельним партнером Німеччини, а Росія є тільки на 14-у місці», - нагадує кореспондент TVP.

У випадку Китаю ситуація є ще іншою. Для Німеччини китайський ринок важливіший за російський, бо китайці, на відміну від росіян, мають гроші та величезний експортний надлишок. «Німеччина, звісно, розуміє, що Китай є комуністичною диктатурою, але з ними вигідно торгувати», - зауважує Ґмиз в коментарі «Gazeta Polska Codziennie».


Джерело Gazeta Polska Codziennie Niemiecka słabość do Rosji i niechęć do USA