Хто нестиме відповідальність за провали в оборонній сфері?

Хто нестиме відповідальність за провали в оборонній сфері?

Нещодавні кадрові ротації в уряді Зеленського є яскравою ілюстрацією безвідповідальності 'зеленої' влади.

Рівно місяць тому, 15 жовтня 2021 р., прес-секретар президента С. Никифоров категорично заперечував можливу відставку очільника Міністерства оборони. Мовляв, Таран був із президентом у складі президентської делегації, і ніщо не вказує на те, що можлива зміна міністра оборони.

Але не пройшло і трьох тижнів, як міністр оборони написав заяву про відставку, а ВРУ її прийняла.

Цим самим не лише було підтверджено чутки, які давно циркулювали в кулуарах влади, але й опосередковано визнано, що цей представник «команди Зе» провалив практично всі напрямки роботи у своєму відомстві. Йдеться про неналежну імплементацію закону про оборонні закупівлі і, як наслідок, зрив оборонного замовлення, конфлікти міністра з керівництвом ЗСУ, призначення «своїх» на ласі посади в міністерстві, зрив низки реформ у ЗСУ (харчування, офіс закупівель тощо), наростання заборгованості по грошових виплатах та ін.

До цього додаються невиконані програмні обіцянки:

створити нову систему територіальної оборони;
розробити законопроєкт щодо військової поліції;
розробити законопроєкти для завершення трансформації системи командування та контролю відповідно до євроатлантичних стандартів;
розробити нову систему грошового забезпечення військовослужбовців;
реформувати систему забезпечення житлом військовослужбовців;
розробити нові військові статути відповідно до принципів та стандартів НАТО та багато-багато всього іншого.

Про це мало не з самого дня призначення Тарана на посаду заявляли представники демократичної опозиції. Але влада продовжувала заперечувати наявність цих серйозних проблем до останнього, роблячи гарну міну при поганій грі.

Як і більшість очільників міністерств цієї влади, Таран пішов з посади без звіту, без відповідальності за скоєне, і буде далі собі спокійно доживати віку.

Але Таран лише пішак, яким пожертвували, розраховуючи хоч якось утримати падаючий рейтинг Зеленського. Всю повноту відповідальності за ситуацію в оборонній сфері, відповідно до Конституції, має нести президент Зеленський. У купі з бездіяльністю на інших напрямках.

Джерело