Напередодні інавгурації Байдена США вживають надзвичайні заходи безпеки

Напередодні інавгурації Байдена США вживають надзвичайні заходи безпеки

Штурм Капітолію увійде в історію як день, коли провідна демократія світу зазнала нападу з боку тих, кого вона так старанно оберігала. Колишній комісар поліції Нью-Йорка Білл Браттон зазначає, що внутрішній тероризм у США повністю витіснив будь-які загрози зовні. 

Понад 20 років ми пильно дивилися на схід - ІДІЛ, Аль-Каїда. Наш ворог був далеко, за океаном. Сьогодні ж це громадяни сполучених штатів, наші земляки, сусіди й родичі. Вони повстали проти усього того, в що ми вірили останні 300-400 років.

Колишній представник контртерористичного відділу нацбезпеки США Нейт Снайдер підтримує думку Браттона. 

Якщо говорити про рівень летальності тероризму, внутрішній тероризм - прихильники верховенства білої раси, неонацисти, численні ополчення - за останні 10 років нашкодили куди більшій кількості людей на нашій землі, ніж Аль-Каїда й ІДІЛ.

Урядові установи по всій країні перебувають під загрозою насильницьких нападів перед інавгурацією Байдена. Директор ФБР Крістофер Врей закликає всіх представників влади сприймати загрозу екстремістів максимально серйозно.

Якщо ми розуміємо, що індивід становить загрозу, то я й мої підлеглі використають кожен законний метод і ресурс, щоб запобігти будь-яким атакам. Ми зайняли агресивну позицію, і вона буде такою до церемонії інавгурації.” 

Врей зазначає, що бюро зараз відслідковує численні переписки із закликами до озброєних повстань. Багато екстремістів ігнорують заклики самого Трампа заспокоїтися, і зазначають, що офіційно Трамп ще не покинув пост. Екстремісти активно використовують мережу Telegram і закликають несподівано нападати на урядові установи по всій країні. 

Браттон говорить, що у США немає ефективних інструментів для боротьби з внутрішнім тероризмом, на відміну від зовнішнього. Адміністрація Трампа своїми діями максимально ослабила здатність країни боротись із загрозою від неонацистів. 

На жаль, за час дії цієї адміністрації, перешкоди були весь час, і не лише у моєму бюро, але й у всіх департаментах, аналітичні підрозділи яких займалися розглядом внутрішніх загроз,” - зазначає Снайдер. 

Служба національних парків США припинила роботи державної пошти через загрозу безпеці. У день інавгурації у Вашингтоні порядок забезпечуватимуть 25 000 солдатів національної гвардії. Це в п’ять разів більше, аніж зараз є військових в Іраку або Афганістані.

Браттон зазначає, що органи охорони правопорядку мають бути більш відкритими до громадян, адже це дозволить краще їх проінформувати і захистити.

Я сподіваюся, що після 20 січня ми станемо більш відвертими, а з суспільством із трибун говоритимуть керівники служб, які зараз працюють, а не колишні співробітники, як я.

Джерело: CNBC "Domestic terrorism has superseded the threat of international terrorism, warns ex-NYC police commissioner"  Емілі Деціціо