«Росії ніколи не вдасться легалізувати анексію Криму»

 «Росії ніколи не вдасться легалізувати анексію Криму»

Польські газети коментують саміт Кримської платформи, який відбувся в Києві

Видання «Gazeta Polska Codziennie» пише, що в саміті Кримської платформи взяло участь майже 50 країн та міжнародних організацій. Газета звертає увагу на підписання Кримської декларації – документа, в якому висловлено спротив російській окупації Криму. На зустрічі був присутнім також польський президент Анджей Дуда. Він запевнив у тому, що Польща підтримує Україну, яка бореться з агресією РФ, і наголосив – завдяки власному історичному досвіду поляки знають, що відчувають люди, яких намагаються позбавити національної ідентичності. «Росії ніколи не вдасться легалізувати анексію Криму», – наголошує автор статті Петар Петровіч.

У газеті «Rzeczpospolita» поміщено статтю «Приречені на боротьбу за Крим»; у ній мовиться, що так звана Кримська платформа – це, можливо, ненайкраща ідея повернення Криму Україні, але вибору все одно немає і ми повинні брати в ній участь. Дописусвач Анджей Ломановський відзначає, що в нашому регіоні – від Естонії до Словенії та від Польщі до Болгарії – немає жодного кордону, якого не можна було б поставити під сумнів з історичних чи етнічних причин. Коли раз почнеться процес перегляду кордонів, незалежно від причин, – раніше чи пізніше занурить у кривавому хаосі весь регіон, а, можливо, й інші частини Європи.

Надалі більшість, якщо не всі учасники платформи (і, безперечно, її господарі) мають надію, що нинішнього президента РФ вдасться примусити змінити політику, – пише автор. Ця політика, читаємо, «смертельно небезпечна і для нас», хоча, насправді, поляки не дуже зацікавлені Кримом. Проблема в тому, що анексія півострова – це перша здійснена силою зміна кордонів у нашому регіоні – і, ширше, в Європі – від 1991 року. Навіть Югославія розпалася в першій половині 1990-х років уздовж раніше визначених кордонів республік, і жодна з них не намагалася анексувати частину або всю територію сусідів.

Владімір Путін першим порушив табу, яке діяло в нашій частині континенту, що постсовєтських кордонів не можна змінювати. У Києві добре видно, що Захід не готовий займатися цим питанням. Не видно також ​​сил, які в самій Росії могли б примусити змінити дещо ошаленілу імперську політику нинішнього президента. А це змушує нас до постійного протистояння Кремлеві – хочемо ми цього чи ні. Він не залишає нам іншого виходу, ми мусимо боротися за Крим, – підсумовує автор статті.

 

Джерело