"Росіяни розгойдують човен і дивляться, що з цього буде"

"Росіяни розгойдують човен і дивляться, що з цього буде"

Голова Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох повідомив, що під час військових навчань NATO Defender-21 у Румунії з ініціативи Польщі відбудеться також саміт держав Бухарестської дев’ятки. Країни хочуть опрацювати спільну позицію щодо дій Росії, яку представлять на саміті НАТО, повідомляє Польське радіо .

Сольох сказав, що заяву Росії про відведення військ із узбережжя Чорного моря та від східних кордонів України не можна сприймати із полегшенням. Він вказав, що наразі виведено тільки частину солдатів і техніки. Як зазначив голова Бюро, дії Росії можуть бути синхронізовані із ритмом міжнародних подій. Він зверну увагу на триваючу підготовку до зустрічі президента Владіміра Путіна із президентом США Джо Байденом, а також на заплановані на осінь військові маневри «Запад» у Білорусі, у яких візьмуть участь російські солдати.

«На даний момент російських військ у Білорусі мало, і тоді вони з'являться у великих масштабах. Ми побачимо, що з того вийде. Ми точно маємо справу із ситуацією, яка потребуватиме уваги принаймні протягом наступних кількох місяців», - сказав Сольох.

Політик назвав теж дії Росії проти України опортуністськими. «Росіяни не грають у шахи, вони грають у покер. Вони розгойдують човен і дивляться, що з цього буде», - додав він.

Павел Сольох наголосив, що дії Росії можуть стосуватися обмеження процесу зближення України з НАТО, але не тільки цього. «Якщо Росії вдасться у певний момент окупувати, наприклад, шматок української землі із джерелами води для Криму, то добре. Якщо, наприклад, вдасться зупинити якісь американські інвестиції, військові об’єкти в районі Чорного моря, це теж добре. Якщо вдасться, наприклад, дестабілізувати ситуацію в Молдові, це теж добре», - пояснив він поведінку Росії.

Політик зазначив, що, зосередивши війська в регіоні України, Росія хотіла показати свої військові можливості та рішучість. Він наголосив, що це сталося напередодні найбільших у цьому році навчань військ НАТО в басейні Чорного моря в Румунії та Болгарії - DEFENDER-Europe 21.

Сольох підтвердив, що під час маневрів НАТО відбудеться також саміт країн Бухарестської дев’ятки (B9 - країни східного флангу НАТО), в якому візьме участь президент Анджей Дуда.

«Цей саміт скликається у цей час і у цьому місці з ініціативи президента Анджея Дуди. Разом з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом вони надіслали запрошення іншим семи членам групи. Це не випадковий час, саме в період, коли в Румунії відбуватимуться навчання DEFENDER», - зазначив він.

Сольох заявив, що країни В9 також хочуть виробити спільну позицію на саміт НАТО, запланований на червень. Він наголосив, що це буде можливість висловити ставлення до дій Росії щодо, зокрема, Чехії та України.

Голова Бюро національної безпеки також висловив сподівання, що вже відпрацьована спільна позиція країн Вишеградської групи, а можливо, незабаром і країн В9, змусить Європейський Союз бути більш наполегливими щодо того, що робить Росія.

PAP/Т.А.