Rzeczpospolitа: Україна вирушає за Кримом

Rzeczpospolitа: Україна вирушає за Кримом

Запуск «Кримської платформи» ‒ найважливіша ініціатива Володимира Зеленського за два роки його президентства, пише Rzeczpospolita .

«Україна вирушає за Кримом», ‒ пише оглядач польської газети Rzeczpospolita. «Канцлер Німеччини Анґела Меркель вирушить до української столиці 22 серпня. Вони з президентом Володимиром Зеленським обговорять відродження Мінських домовленостей і війну на Донбасі. Але також і те, як Берлін має намір відреагувати, якщо після запуску «Північного потоку ‒ 2» Росія не стримає своє слово й перестане відсилати газ через Україну після закінчення дії угоди у 2024 році.

 Візит канцлера, яка залишає пост, для українців також має інший вимір, оскільки 23 серпня відбудеться урочисте відкриття «Кримської платформи». Це найважливіша ініціатива президента Зеленського, який керує вже два роки. Причому, проводиться саміт напередодні 30-річчя незалежності України, яке відзначатиметься 24 серпня. Меркель також запросили взяти участь у відкритті «Кримської платформи», але поки вона не підтвердила свою участь. Відомо лише, що Берлін приєднався до ініціативи й відрядив туди своїх представників.

Джо Байден надішле делегацію, також будуть представники Франції та Великобританії. Як сказано в повідомленні МЗС України, 37 країн уже підтвердили свою участь у заході, але країни та імена учасників не розкриваються» (за останніми повідомленнями МЗС України у саміті візьмуть участь 44 країни та міжнародні організації, серед них 14 ‒ очільників держав, урядів та ЄС ‒ ред).

«Присутність лідерів важлива, але для нас найважливіший сам факт створення цієї ініціативи й те, що до неї долучилося так багато країн. Відтоді, як ми проголосили незалежність, в Україні не було подібних подій», ‒ сказав Rzeczpospolita відомий український політолог Володимир Фесенко. Голова російської дипломатії не приховував роздратування, коментуючи ініціативу Києва. «Через тиждень відбудеться черговий шабаш, «Кримська платформа», на якій Захід буде продовжувати пестити неонацистські, расистські настрої сучасної української влади», ‒ сказав Сергій Лавров».

У Києві стверджують, що російська дипломатія з самого початку саботувала ініціативу, тому список учасників засекречений. "Росії це не подобається, оскільки вона чинить опір і іноді навіть використовує погрози проти представників окремих держав. Це викликає істерику в окупантів, які перебувають безпосередньо в Криму", - сказав Rzeczpospolita Михайло Подоляк, радник у кабінеті президента Зеленського.

Автор Rusłan Szoszyn

Джерело Rzeczpospolitа Ukraina idzie po Krym