«Rzeczpospolita»: Зелені проти Москви

 «Rzeczpospolita»: Зелені проти Москви

Зелені – це єдина в Німеччині політична сила, котра однозначно виступає проти «Північного потоку 2», - пише Пьотр Єндрощик у газеті «Rzeczpospolita».

Вони готуються до влади в Німеччині та виступають проти «Північного потоку 2», - стверджує автор.

«З одного боку, ми маємо справу з підтримкою санкцій, а з іншого – уряд підтримує спорудження газопроводу Nord Stream 2, який цим санкціям протидіє», - так Анналєна Бербок пояснила у часописі «Bild», що в Німеччині надійшов час для однозначної негативної оцінки нового балтійського газопроводу та зупинки його будівництва. Навіть якщо до його закінчення залишилося прокласти лише декілька десятків кілометрів трубопроводу по морському дні.

Анналєна Бербок є кандидаткою Зелених на посаду канцлера у вересневих виборах до Бундестаґу. Коли б Зеленим вдалося перемогти коаліцію CDU/CSU (що не є неможливим, беручи до уваги соціологічні опитування), то вона би прийшла на зміну Анґелі Меркель на посаді очільниці уряду.

У численних інтерв’ю, дискусіях та виступах, - додає Пьотр Єндрощик, - вона притримується твердої антикремлівської позиції та закидає урядові подвійні стандарти, вигідні для Москви. Анналєна Бербок звертає увагу не лише на екологічне, але й на геостратегічне значення газопроводу в ситуації, коли проти нього виступають Польща та інші країни нашого регіону, зокрема Україна.

Автор статті додає, що, по суті, Зелені – це єдина в Німеччині політична сила, котра однозначно виступає проти «Північного потоку 2». Загалом Зелені ще не мають чіткої програми щодо відносин з Москвою. Прикладом цього можуть слугувати висловлювання співголови партії Роберта Габека. Нещодавно він побував в Україні та на її сході – в районі конфлікту з Росією. В інтерв’ю Duetschlandfunk він закликав до постачання Україні оборонного озброєння. У Німеччині, зокрема в його власній партії, це викликало роздратування. Зрештою, в теперішній програмі Зелених є положення про заборону «постачання німецької зброї до охопленого конфліктом регіону».

«У партії немає розколу попри існування в ній сильної пацифістської традиції. Зелені вже проходили подібні дискусії за часів коаліції з SPD, коли йшлося про участь Бундесверу у конфлікті в Косово. Отже, вони знають, як із цим жити», - каже газеті «Rzeczpospolita» Каі-Олаф Ланґ з урядового аналітичного центру Wissenschaft und Politik. Проте він не виключає виникнення гострих дискусій між партійними реалістами та ліберальними інтервенціоналістами у питаннях міжнародної політики.

Джерело Польське радіо