Шредер: Ми пиляємо гілку, на якій сидимо

Шредер: Ми пиляємо гілку, на якій сидимо

Шредер "передумав" і тепер вирішив захищати РФ та "Північний потік-2", як "енергобезпеку Німеччини". А ще він заявив, що жоден російський президент ніколи не поверне Україні анексований Москвою Крим.

Колишній канцлер ФРН Герхард Шредер (1998-2005 роки) відкинув критику на адресу “Північного потоку-2” і зазначив, що “нападки на Росію не відповідають думці більшості в Німеччині”. Про це він заявив в інтерв’ю, яке опубліковане в суботу в газеті Rheinische Post.

“Якщо американська політика визначатиме, як нам здійснювати енергетичну політику, то куди це приведе? США не можуть нам наказувати — до того ж не без власних інтересів — який газ нам використовувати. Звичайно, вони хочуть продавати свій власний фрекінговий газ до Німеччини, проте він неекологічний, дорогий і за якістю гірше трубопровідного”, — сказав Шредер, який є головою ради директорів “Роснефти”, а також очолює комітет акціонерів Nord Stream AG.

Читайте також: Чи Байден зупинить Nord Stream 2? Росіяни стверджують, що німецький фонд має захищати цей проєкт

“Якщо ми зупинимо будівництво („Північного потоку-2“), то з точки зору енергетичної політики ми зрубаємо сук, на якому сидимо”, — заявив ексканцлер. За його словами, газопровід “повинен забезпечити енергетичну безпеку наступних поколінь”, оскільки зараз країна відмовляється від вугільної та атомної енергетики.

Шредер зазначив, що поширена серед німців думку про “Північний потік-2” нібито відрізняється від того, “що часто пишуть друковані ЗМІ”. “Нападки на Росію не є думкою більшості” в Німеччині, сказав він. За його словами, Захід повинен бачити в Росії не супротивника, а нібито “потенційного партнера”. Соціал-демократ додав, що РФ “є важливим партнером в економіці і політиці”.

Всього лише два тижні тому ексканцлер Німеччини Шредер вперше розкритикував Кремль і визнав анексію Криму “порушенням права”. У тому ж інтерв’ю Шредер заявив, що жоден російський президент нібито ніколи не поверне Україні анексований Москвою Крим.

Читайте також: Західні еліти підтримують Nord Stream 2 і політику Путіна. «Крайнє лицемірство»

Раніше влада США розширили санкції відносно РФ, рестрикції вводяться проти судна “Фортуна”, яке задіяне в будівництві газопроводу “Північний потік-2”, і його власника — компанії “КВТ-Рус”. Оператор проекту “Північний потік-2” — Nord Stream 2 AG — не став коментувати потенційний вплив санкцій США на баржу-трубоукладач “Фортуна”.

Проект “Північний потік-2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Роботи були припинені в грудні 2019 року, після того, як швейцарська Allseas відмовилася від прокладання труб через можливі санкції з боку США. Але в грудні 2020 року Nord Stream 2 AG відновила прокладку труби, побудувавши 2,6 км трубопроводу у винятковій економічній зоні Німеччини.

До теперішнього часу з 2 460 км газопроводу прокладено понад 2 300 км, що становить 94% від загальної протяжності труби. Залишилося прокласти 120 км в водах Данії і більше 28 км — в водах Німеччини.

Джерело  Rheinische PostWir sägen den Ast ab, auf dem wir sitzen“