Китайський зонд "примарсився" на поверхню Червоної планети

Китайський зонд "примарсився" на поверхню Червоної планети

Китайський космічний апарат Tianwen-1 здійснив посадку на поверхні Марса. Марсохід шукатиме біомолекули на поверхні Червоної планети.

Китайський космічний апарат Tianwen-1 з всюдиходом "Чжужун" здійснив посадку на поверхні Марса. Про це в суботу, 15 травня, повідомила китайська державна агенція Xinhua . За її даними, це - перша успішна доставка китайського зонда на іншу планету.

Сім місяців польоту і 9 хв спуску

У лютому автоматична міжпланетна станція Tianwen-1 після майже семимісячного польоту досягла орбіти Марса і провела майже два місяці, досліджуючи потенційні місця посадки. Спуск в атмосфері Марса тривав близько 9 хвилин.

Перший китайський космічний апарат для досліджень Марса "Тяньвень-1", що складається з орбітального модуля, посадкової капсули і марсохода, був запущений 23 липня 2020 року за допомогою ракети-носія "Чанчжен-5" з космодрому Венчанг в провінції Хайнань.

Ґрунт Червоної планети

Марсоходу належить досліджувати геологічну будову Марса, а також проводити хімічний аналіз складу ґрунту та шукати біомолекули і біосигнатура. Апарат забезпечений навігаційною та топографічною камерами, приладом для вимірювання метеорологічних змін та двома детекторами. Наявність радіолокаційної станції - одна з основних відмінностей китайської експедиції: такий прилад вперше доставлений на Червону планету.

Планується, що китайський марсохід залишиться в посадковому модулі на кілька днів для діагностичних тестів, а потім відправиться досліджувати район, відомий як Утопія Планіція. Він приєднається до американського NASA Perseverance, який прибув на Марс в лютому.

Таким чином Китай став другою після США країною, яка почала досліджувати Марс. Заступник керівника Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) з наукових питань Томас Цурбухен привітав Китай з успішною посадкою "Тяньвень-1".