Sputnik V – це динаміт, який Путін закинув до Європи

Sputnik V – це динаміт, який Путін закинув до Європи

Російська COVID-вакцина, попри відсутність її схвалення у Європейському Союзі, продовжує розколювати Європу.

Таку думку у своїй публікації висловив журналіст популярного французького видання L’Express Клеман Даньєз.

«Російська вакцина Sputnik V може спричинити важкі побічні політичні ефекти», - переконаний автор публікації.

Даньєз наводить приклад прем'єр-міністра Словаччини Ігоря Матовича, який був змушений піти у відставку через скандал із закупівлею 200 тис. доз російської вакцини.

Опонент словацького експрем’єра, міністр закордонних справ Іван Корчок назвав Sputnik «засобом гібридної війни» Росії.

«Путін зараз може бути задоволений. Він, чиє улюблене заняття - розколювати 27 країн-членів, нині має зброю масової дестабілізації - Sputnik V», - пише французька газета.

Автор публікації висловлює переконання, що російська вакцина «має ефект динаміту» для спроб консолідації процесу вакцинації в ЄС.

Даньєз також аналізує негативний вплив, який вже спричинила російська вакцина на відносини між Францією і Німеччиною. Якщо у Берліні не відкидають застосування будь-яких вакцин, схвалених Європейським агентством лікарських засобів, то у Парижі відкрито вказують на намагання РФ і Китаю впливати на Європу через свої вакцини.

«Це є більше засобом пропаганди і агресивної дипломатії, ніж медичним засобом», - нагадує автор статті коментар про Sputnik V міністра закордонних справ Франції Жана-Луї Ле Дріана.

Французька газета також нагадує позицію єврокомісара з питань внутрішнього ринку Тьєрі Бретона, який заявив, що ЄС «жодним чином не потребує» Sputnik. Член Єврокомісії від Франції раніше повідомив, що на теренах ЄС 52 заводи у цілодобовому режимі виробляють COVID-вакцини від різних конкуруючих компаній, зокрема Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna та Johnson & Johnson.

Натомість сама Росія, пропонуючи свою вакцину за кордон, має обмежені можливості для її виробництва навіть для власного населення.

Як повідомляв Укрінформ, на актуальному етапі на рівні регулятора Європейського Союзу – Європейського агентства лікарських засобів – терміново схвалено (авторизовано) застосування і доступ на європейський ринок чотирьох COVID-вакцин: Pfizer/BioNTech (США-Німеччина), Moderna (США), Oxford/AstraZeneca (Велика Британія-Швеція), а також Janssen (виробляється бельгійським філіалом американської компанії Johnson&Johnson).

Нині Європейське медичне агентство (ЕМА) проводить дослідження російської вакцини проти коронавірусу Sputnik V (Gam-COVID-Vac).

Раніше Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала умови для можливої авторизації російської вакцини Sputnik V на ринку ЄС, які включають ретельне дослідження властивостей цього препарату на його ефективність і безпечність, а також за умови допуску європейських фахівців до інспекції місць виробництва вакцини, оцінки стабільності такого виробництва та його відповідності заявленим кількісним та якісним показникам.

Автор Клеман Даньєз (Clément Daniez)
Джерело L'Express Vaccins : Spoutnik V, le bâton de dynamite lancé par Poutine sur l'Europe