Встановлено новий "полюс тепла" на Землі

Встановлено новий "полюс тепла" на Землі

Нове дослідження НАСА спростовує попереднє твердження, начебто Долина Смерті в Каліфорнії є найгарячішим місцем Землі.

Нове дослідження найекстремальніших температур поверхні Землі показало, що в іранській пустелі Лут (Дашті-е-Лут) і пустелі Сонора в Північній Америці набагато спекотніше. Згідно з супутниковими даними високої роздільної здатності за останні два десятиліття грунт у цих двох регіонах може іноді нагріватися до вражаючих 80,8 ° C.

НАСА випустило нову версію свого супутникового програмного забезпечення, яка дозволяє краще визначати температуру поверхні землі. Використовуючи це оновлення, дослідники говорять, що температура в пустелі Лут насправді на 10 градусів вище, ніж вважалося раніше, і сягає рекордних 80,8 ° C.

Пустеля Лут займає перше місце в світі за найвищою температурою поверхні суші. У період з 2002 по 2019 рік температура цієї ділянки піску регулярно досягала неймовірних показників - ймовірно, тому, що вона розташований між гірськими масивами, які затримують гаряче повітря над дюнами, особливо над частинами, вкритими чорними вулканічними породами.

Пустеля Сонора, яка лежить на кордоні США і Мексики, може досягати таких же екстремумів, хоча і не так часто, як пустеля Лут. Мала висота цієї пустелі означає, що у повітря мало шансів піднятися і охолодитися.

Оскільки Сонора також оточена горами, тепло легко утримується в посушливому басейні, підвищуючи спочатку температуру атмосфери, а потім температуру земної поверхні - як киплячий тротуар в спекотний день.

Неясно, наскільки зміна клімату вплинула на ці екстремальні температури, але найспекотніші дні, зареєстровані зі супутників, припадають на останні роки.