Daily Mail про Україну: “комедіант, який став політиком”, військова угода та блогер, який не вірив у Covid

Daily Mail про Україну: “комедіант, який став політиком”, військова угода та блогер, який не вірив у Covid

За останні 2 тижні з британському виданні Daily Mail “українське питання” підіймали тричі. Писали про візит Володимира Зеленського до Британії, військову угоду між Україною та Туреччиною та про українського блогера, який заперечував Covid-19, і помер від вірусу . 

Україна та Туреччина підписали військову угоду (оригінал )

У статті від 16 жовтня йдеться про те, що Туреччина та Україна підписали у Стамбулі угоду про військове співробітництво, поглиблюючи оборонне партнерство, яке розглядається як спроба урівноважити домінування Росії в Чорноморському регіоні.

“Туреччина розглядає Україну як ключову країну для утвердження стабільності, безпеки, миру та процвітання в регіоні”, - заявив Ердоган після підписання угоди.

Зеленський сказав, що угода відкриває шлях для "нових можливостей".

“Співпраця в оборонній галузі є важливою для розвитку нашого стратегічного партнерства, і я радий, що ми сьогодні її зміцнюємо”, - сказав він. Daily Mail звернуло увагу на те, що Володимир Зеленський виступав за допомогою перекладача.

Також у своєму матеріалі Daily Mail зазначили, що Анкара та Москва мають міцні економічні зв'язки та відповідають взаємним інтересам у Сирії та Лівії. 

А у п'ятницю Ердоган також повторив позицію Туреччини щодо визнання анексії  Криму. 

“Туреччина не визнала незаконну анексію Криму і ніколи не визнає”, - сказав Ердоган.

Тим часом Зеленський вручив Ердогану державну медаль за підтримку “територіальної цілісності України”, - наголосило Daily Mail. 

Зустріч Зеленських з герцогом та герцогинею Кембриджськими, Вільямом та Кетрін (оригінал )

Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська під час нещодавнього візиту до Британії зустрілися з герцогом та герцогинею Кембриджськими, Вільямом та Кетрін. Це була перша аудієнція президента України Володимира Зеленського у монаршої родини. 

Українські ЗМІ назвали цей візит “історичним” та всіляко підкреслювали його важливість. Проте європейські видання з цим не зовсім згодні. 

У той час як наші ЗМІ писали про винятковий успіх цієї зустрічі, британське видання Daily Mail 7 жовтня випустило статтю з таким заголовком: “Час повертатися до справ! Елегантна Кейт Міддлтон в блакитній сукні з поясом супроводжувала принца Вільяма на зустрічі з українським коміком-президентом та його дружиною на першій аудієнції від початку карантину”. 

Більша частина статті Daily Mail присвячена образу Кейт Міддлтон та тому, як вишукано вона виглядала  у волошковій сукні з поясом.  У матеріалі звернули увагу, що подружжя не носили масок, але зберігали соціальне дистанціювання та з'явилися в доброму настрої під час зустрічі.

Також Daily Mail нагадали, що “комедіант, який став політиком” пан Зеленський відвідав Лондон із міністерською делегацією з дводенним візитом.

З такої подачі важко усвідомити усю “історичність та важливість” цієї зустрічі для Британії. Зрозуміло, що Україна важлива для Європи у контексті протистояння з Росією, проте британському читачеві не цікавий Володимир Зеленський як політик. Ця аудієнція відбулася лише з ввічливості, а ось справжнє ставлення британських ЗМІ до Зеленського ми бачимо через іронічні інтонації у текстах та ракурси світлин. 

Українські ЗМІ повідомляли про позитивне висвітлення зустрічі та про те,  що фото з візиту є для цього чудовим доказом. Проте варто звернути увагу на те, що в матеріалі Daily Mail як і в статтях українських видань, немає жодного кадру, де було б добре видно Зеленського та його дружину. Є репортажні кадри, протокольні фото, проте на всіх цих фотографіях Зеленські повернуті спиною чи сфотографовані з боку.  Немає жодної фотографії, де б було добре видно обличчя Зеленських. Вони наче слугують фоном для Вільяма та Кейт. Такі фото добре продовжують логічну лінію матеріалу Daily Mail: Зеленський - це не політик,  а лише “комік, що став політиком”. 

Зауважимо також, що в коментарях під статтею Daily Mail більше обговорюють вигляд Кейт Міддлтон ніж зустріч з українським президентом. 

Хоча Зеленський й зазначив, що людські контакти завжди найважливіші для країн, а Україна та Велика Британія поділяють бачення щодо багатьох проблем, ми розуміємо, що це не буде реалізовано повною мірою поки в Україні замість президента комік.  

Український фітнес-інфлюенсер, який вважав, що Covid не існує, помер від коронавірусу після зараження інфекцією під час поїздки до Туреччини (оригінал )

Крім політики, 18 жовтня Daily Mail також звернули увагу на історію Дмитра Стужука, який помер від Covid. Він мав мільйон підписників в Instagram і вважав, що коронавірусу не існує, поки не підхопив хворобу. 

Захворівши, він написав своїм шанувальникам: “Я хочу поділитися тим, як я захворів, і попередити всіх. Я думав, що Covid не існує, поки сам не захворів. Covid - це не легкоминуча хвороба, це важко”. 

За його словами, він прокинувся в Туреччині з набряклою шиєю і труднощами з диханням. Повернувшись в Україну, він отримав позитивний тест та був госпіталізований.

“Лікарня повністю заповнена людьми, деякі з них лікуються в коридорах”, - писав Дмитро.

За вісім днів йому дозволили покинути свою палату, а не залишатися в переповненій київській лікарні. Але через кілька годин його доставили назад до лікарні. Його колишня дружина  Софія повідомила, що Дмитро був у  важкому стані і мав проблеми з серцево-судинною системою. 

Дмитро переніс клінічну смерть. Медики повернули його до життя, але ненадовго. За деякий час колишня дружина Софія оголосила про смерть Дмитра.

У своїх соцмережах вона написала: “Залишились лише теплі спогади, троє прекрасних дітей та цінний досвід”.