Save ATR: голос Криму має бути в ефірі

Триває телемарафон порятунку каналу Save ATR.

Ленур Іслямов - генеральний директор і власник кримськотатарського телеканалу «ATR», віце-президент Світового конгресу кримських татар, розповідає про причини, через які єдиний кримськотатарський канал залишився без фінансування і підтримки держави.

Кошти на функціювання каналу завжди виділялись по програмі субсидій і фінансової підтримки організаціям “26-10”. В Державний бюджет 2021 також було закладено фінансування єдиного кримськотатарського телеканалу в якості підтримання мов корінних народів.

Проте, 21 грудня Міністерство реінтеграції ТОТ як розпорядник коштів, в результаті проведеної, наради перекинуло суму в розмірі понад 50 млн гривен (виділених для Телеканалу ATR) на програму “22-40” - на послуги. Тобто фактично замінивши субсидію на надання послуг, які в свою чергу потребують проведення конкурсу з їх надання.

Довідково


На території Росії Ленур Іслямов звинувачується в скоєнні тяжких злочинів.


21 грудня 2015 року «прокурор» Криму Поклонська звинуватила його у диверсії. 21 січня 2016 року Поклонська повідомила, що Іслямова оголошено у федеральний розшук.


"Верховний суд" в окупованому Криму засудив власника телеканалу ATR Ленура Іслямова до 19 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.