Сьома річниця визволення Мар’їнки

Сьома річниця визволення Мар’їнки

5 серпня 2014 року над адмінбудівлею Мар’їнки замайорів синьо-жовтий прапор — українські військові визволили місто від незаконних збройних формувань Російської Федерації.

4 серпня батальйони «Азов» і «Шахтарськ» почали одну з найуспішніших операцій АТО, яка стала водночас оборонною й контрнаступальною. Намагаючись розсікти укріплений район терористів на дві частини, добровольці зіштовхнулися із запеклим опором. Однак завдяки об’єднанню з 51-ю механізованою бригадою ЗС України бійцям вдалося взяти центральні позиції терористів.

«Яскраво пам’ятаю дорогу до Мар’їнки, легко можна було заїхати не до своїх. День дуже спекотний був, бракувало води. У самому місті летіли кулі, тривали обстріли, але потрібно було весь час контролювати територію. Та, не зважаючи на це, місцеві радо нас вітали, йшли обійняти нас», — розповідає боєць батальйону «Шахтарськ» Віктор Сцібан.

Рік потому російські найманці спробували повернути Мар’їнку під свій контроль. 3 серпня 2015-го на українських військових направили 1000 «багнетів» — ядро донецького угруповання. Втрата міста стала б загрозою для війська в Авдіївці, Пісках і стратегічної лінії фронту.

«Це була одна з найбільш успішних та важливих операцій на фронті. Особисто для мене, як і для всього «Азову», Мар’їнка стала новим етапом війни. Коли у ворога вже не барикади з усього, що знайшли, а артилерія, «Гради» і танки. Саме тут ми усвідомили — війна це не жарти, а ми — не безсмертні», — написав у своєму блозі третій командир полку «Азов» Максим Жорін.

Бійці згадують, як повільно просувалися під палючим сонцем, коли прогримів вибух радіокерованого фугасу. Саме він забрав життя воїна «Азову» на псевдо «Балаган». Доброволець поїхав із Росії через політичні переслідування Кремля та віддав життя в боротьбі за Україну. Це перша втрата підрозділу.

Українські захисники дали адекватну відповідь і того ж дня під Мар’їнкою вони знищили 80 бойовиків, понад 100 вдалося поранити, підбили 10 одиниць бронетехніки загарбника. Внаслідок боїв загинули 5 українських воїнів, 39 зазнали поранень.

Сили АТО виконали поставлене завдання та повернули мир у місто. Нині Мар’їнку повністю контролюють українські війська.

Підготувала Катерина Козлова


Джерело АрміяІнформ